O autorze
Nazywam się Kinga Gajewska. Urodziłam się 22 lipca 1990 roku w Błoniu na Mazowszu. Jestem doktorantką na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, gdzie w 2014 roku z wyróżnieniem obroniłam pracę magisterską z zakresu nauk politycznych. Równolegle studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2011-2012 byłam stypendystką berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Jestem także absolwentką XXIII Szkoły Liderów Politycznych.

Sport to moja pasja. Od lat jeżdżę w motocrossie. W sezonie 2013 zdobyłam tytuł II Wice-Mistrzyni Polski, a na rok 2014 zostałam powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Aktywnie działam na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym.

Obok sportu dużo czasu poświęcam działalności społecznej. Od lat angażuję się w promowanie aktywności obywatelskiej. Działam na rzecz seniorów oraz integracji międzypokoleniowej. Od 2012 roku współpracowałam z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie dla seniorów prowadziłam wykłady, zajęcia sportowe Nordic Walking oraz uczyłam języka niemieckiego. Jako mieszkanka Błonia byłam organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz festiwalów tanecznych dla osób niepełnosprawnych.

Z polityką jestem związana od kilku lat. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Przez dwie kadencje byłam Przewodniczącą Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie i na Mazowszu. W sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowałam się kampanią międzynarodową. Koordynowałam akcje: "Stop Janosikowe" i "Głosuj bez Meldunku" z ramienia S "MD". W 2012 roku zajmowałam się deregulacją w ramach stażu w Ministerstwie Sprawiedliwości w departamencie Strategii i Deregulacji, a w 2014 r. zajmowałam się polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W tym samym roku kandydowałam z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego zdobywając ponad 6-tysięczne poparcie. W latach 2014-2015 byłam radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Dzięki Państwa zaufaniu okazanym w wyborach parlamentarnych w 2015 roku został mi powierzony mandat posła na Sejm RP VIII kadencji z okręgu podwarszawskiego.

W Sejmie pracuję w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W ramach współpracy międzynarodowej Sejmu należę do parlamentarnych grup: polsko-francuskiej, polsko-węgierskiej oraz polsko-niemieckiej. Chciałabym, żeby wykonywana przez mnie praca przyniosła efekty w postaci rozwoju cywilizacyjnego Polski – stawiam na edukację, poprawę sytuacji młodych ludzi, aktywizację zawodową, promowanie sportu oraz integrację międzypokoleniową.

Radni PiS z Otwocka zlikwidowali wszystkie gimnazja

Radni PiS z Otwocka zlikwidowali przez pomyłkę wszystkie gimnazja już teraz pomimo, że nie skończył się jeszcze rok szkolny oraz zostaną do 2019 roku jeszcze dwie klasy gimnazjów. W związku z czym będzie problem z wydaniem świadectw na zakończenie roku gimnazjalistom z Otwocka czy funkcjonowaniem klas 2-ich i 3-ich do 2019.

Zgłosili się do mnie zaniepokojeni rodzice i nauczyciele z Otwocka z problemem, że z dniem 11 maja 2017 r. wszystkie 4 gimnazja w Otwocku (Gimnazjum Nr 1, Nr 2, Nr 3 i Nr 4) zostały rozwiązane przez Radę Miasta Otwocka. A nawet jeszcze rok szkolny się nie skończył!

Jest to związane z dostosowaniem sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w związku z wprowadzaną reformą edukacji, lecz w sposób nieprawidłowy. Mieszkańcy martwią się, że szkoły od tego dnia nie mają podstawy prawnej do funkcjonowania. W związku z czym będzie problem choćby z wydaniem świadectw w tym roku, podstawą do zatrudnienia nauczycieli czy podstawą do dalszego funkcjonowania klas gimnazjalnych (2-iej i 3-ciej klasy) do 2019 roku, czyli do zakończenia cyklu nauczania ostatniego rocznika gimnazjalnego i pełnego wygaszenia gimnazjów.

Decyzję Rady Miasta Otwocka zaakceptował wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i dopiero po fakcie, gdy prawo weszło w życie, radni zorientowali się, że od 11 maja gimnazja w Otwocku nie istnieją.

Skierowałam pilne pismo do wojewody w trybie interwencji poselskiej o powody tej pomyłki i możliwości prawne odwrócenia tej fatalnej w skutkach pomyłki.

Minister Anna Zalewska nie słuchając nikogo - ani głosów samorządów, ani nauczycieli w pośpiechu przeprowadziła w Sejmie deformę edukacji, kilkadziesiąt ustaw zostało przepchniętych w trzy godziny przez Senat, a teraz rodzice i młodzież zbierają tego plony. To niestety pokazuje też jak bezmyślnie głosują radni PiS. Gdzie jeszcze w Polsce może dojść do takiego zamieszania przez absurdalny pośpiech i butę rządzących?


Żywię głęboką nadzieję, że wojewoda zareaguje tak szybko jak z ustawą metropolitalną...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...