Radni PiS z Otwocka zlikwidowali wszystkie gimnazja

Radni PiS z Otwocka zlikwidowali przez pomyłkę wszystkie gimnazja już teraz pomimo, że nie skończył się jeszcze rok szkolny oraz zostaną do 2019 roku jeszcze dwie klasy gimnazjów. W związku z czym będzie problem z wydaniem świadectw na zakończenie roku gimnazjalistom z Otwocka czy funkcjonowaniem klas 2-ich i 3-ich do 2019.

Zgłosili się do mnie zaniepokojeni rodzice i nauczyciele z Otwocka z problemem, że z dniem 11 maja 2017 r. wszystkie 4 gimnazja w Otwocku (Gimnazjum Nr 1, Nr 2, Nr 3 i Nr 4) zostały rozwiązane przez Radę Miasta Otwocka. A nawet jeszcze rok szkolny się nie skończył!

Jest to związane z dostosowaniem sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w związku z wprowadzaną reformą edukacji, lecz w sposób nieprawidłowy. Mieszkańcy martwią się, że szkoły od tego dnia nie mają podstawy prawnej do funkcjonowania. W związku z czym będzie problem choćby z wydaniem świadectw w tym roku, podstawą do zatrudnienia nauczycieli czy podstawą do dalszego funkcjonowania klas gimnazjalnych (2-iej i 3-ciej klasy) do 2019 roku, czyli do zakończenia cyklu nauczania ostatniego rocznika gimnazjalnego i pełnego wygaszenia gimnazjów.

Decyzję Rady Miasta Otwocka zaakceptował wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i dopiero po fakcie, gdy prawo weszło w życie, radni zorientowali się, że od 11 maja gimnazja w Otwocku nie istnieją.

Skierowałam pilne pismo do wojewody w trybie interwencji poselskiej o powody tej pomyłki i możliwości prawne odwrócenia tej fatalnej w skutkach pomyłki.

Minister Anna Zalewska nie słuchając nikogo - ani głosów samorządów, ani nauczycieli w pośpiechu przeprowadziła w Sejmie deformę edukacji, kilkadziesiąt ustaw zostało przepchniętych w trzy godziny przez Senat, a teraz rodzice i młodzież zbierają tego plony. To niestety pokazuje też jak bezmyślnie głosują radni PiS. Gdzie jeszcze w Polsce może dojść do takiego zamieszania przez absurdalny pośpiech i butę rządzących?

Żywię głęboką nadzieję, że wojewoda zareaguje tak szybko jak z ustawą metropolitalną...
Trwa ładowanie komentarzy...