O autorze
Nazywam się Kinga Gajewska. Urodziłam się 22 lipca 1990 roku w Błoniu na Mazowszu. Jestem doktorantką na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, gdzie w 2014 roku z wyróżnieniem obroniłam pracę magisterską z zakresu nauk politycznych. Równolegle studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2011-2012 byłam stypendystką berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Jestem także absolwentką XXIII Szkoły Liderów Politycznych.

Sport to moja pasja. Od lat jeżdżę w motocrossie. W sezonie 2013 zdobyłam tytuł II Wice-Mistrzyni Polski, a na rok 2014 zostałam powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Aktywnie działam na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym.

Obok sportu dużo czasu poświęcam działalności społecznej. Od lat angażuję się w promowanie aktywności obywatelskiej. Działam na rzecz seniorów oraz integracji międzypokoleniowej. Od 2012 roku współpracowałam z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie dla seniorów prowadziłam wykłady, zajęcia sportowe Nordic Walking oraz uczyłam języka niemieckiego. Jako mieszkanka Błonia byłam organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz festiwalów tanecznych dla osób niepełnosprawnych.

Z polityką jestem związana od kilku lat. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Przez dwie kadencje byłam Przewodniczącą Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie i na Mazowszu. W sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowałam się kampanią międzynarodową. Koordynowałam akcje: "Stop Janosikowe" i "Głosuj bez Meldunku" z ramienia S "MD". W 2012 roku zajmowałam się deregulacją w ramach stażu w Ministerstwie Sprawiedliwości w departamencie Strategii i Deregulacji, a w 2014 r. zajmowałam się polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W tym samym roku kandydowałam z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego zdobywając ponad 6-tysięczne poparcie. W latach 2014-2015 byłam radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Dzięki Państwa zaufaniu okazanym w wyborach parlamentarnych w 2015 roku został mi powierzony mandat posła na Sejm RP VIII kadencji z okręgu podwarszawskiego.

W Sejmie pracuję w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W ramach współpracy międzynarodowej Sejmu należę do parlamentarnych grup: polsko-francuskiej, polsko-węgierskiej oraz polsko-niemieckiej. Chciałabym, żeby wykonywana przez mnie praca przyniosła efekty w postaci rozwoju cywilizacyjnego Polski – stawiam na edukację, poprawę sytuacji młodych ludzi, aktywizację zawodową, promowanie sportu oraz integrację międzypokoleniową.

Kogo boli "Z parą o polityce"

Środowe transmisje na żywo: "Z parą o polityce"
Środowe transmisje na żywo: "Z parą o polityce" https://www.facebook.com/solidarnizlechem/
Ponad miesiąc temu, postanowiliśmy wspólnie z posłem Arkadiuszem Myrchą rozpocząć emisję cotygodniowych transmisji na żywo na Facebooku. Zdziwił nas, a zarazem zmobilizował fakt, iż już pierwszą transmisję obejrzało ponad 37 tys. osób. Postanowiliśmy systematycznie prowadzić odcinki, gdyż stwierdziliśmy, że przekaz ewidentnie trafia do użytkowników tego portalu społecznościowego. Teraz jesteśmy przekonani, że pomysł się sprawdził, ponieważ dziś łącznie mamy ponad 234 tys. wyświetleń.

Jeszcze bardziej zmobilizowała nas szybka reakcja prawicowych mediów, jednak najbardziej interesującym momentem był montaż prześmiewczego filmiku, 10 minut po zakończeniu programu. Nie ulega wątpliwości, że materiał został przygotowany profesjonalnie przez biuro medialne Prawa i Sprawiedliwości i natychmiastowo wysłany do posłów partii, którzy udostępniali go na Twitterze. Uświadomiło to nam, że audycje zyskują na popularności, a partia rządząca nie może się z tym pogodzić. Pierwszy odcinek oglądało już 37 tys. widzów, drugi 26 tys., trzeci 41 tys., czwarty 52 tys., odcinek specjalny kolejno 22,5 tys. oraz 35 tys., natomiast ostatni dopiero 20 823. Łącznie od miesiąca nasze audycje zyskały ponad 234 000 wyświetleń.

Po ostatniej audycji zadzwonił do nas dziennikarz, piszący dla niezależnego, poczytnego portalu internetowego. Zadał nam pytania, odpowiedzieliśmy i poprosiliśmy o autoryzację. Jednak okazało się, że dziennikarz zachował się podobnie do prawicowych propagandzistów oraz biura medialnego PiS. Przeinaczył nasze wypowiedzi, pomylił Facebooka z YouTubem i wprowadzał czytelników w błąd, sugerując nikłe zainteresowanie naszym programem. Bardzo lubię czytać ten portal, dlatego ubolewam nad zaistniałą sytuacją i apeluję do redaktora, aby wyciągnął konsekwencje w stosunku do autora tekstu.Podsumowując, nawet jeśli nasze audycje miałyby niższą oglądalność niż faktyczna i nie spędzałyby snu z powiek populistom, to i tak dziwię się szkalowaniu takiej aktywności polityków. Wiele osób narzeka, że posłowie się nie kontaktują się ze społeczeństwem. Jeśli w końcu się komunikują, a przekaz ten trafia do społeczeństwa, to zaczyna się narzekanie i hejt. Tym bardziej, zachęcamy do oglądania naszych audycji co środę. Szczegóły znajdziecie na naszych moim fanpage/Arka Myrchy i Solidarni z Lechem Wałęsa, z którym współpracujemy.


Filmy można zobaczyć również po każdej audycji na kanale Youtube
Trwa ładowanie komentarzy...