O autorze
Nazywam się Kinga Gajewska. Urodziłam się 22 lipca 1990 roku w Błoniu na Mazowszu. Jestem doktorantką na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, gdzie w 2014 roku z wyróżnieniem obroniłam pracę magisterską z zakresu nauk politycznych. Równolegle studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2011-2012 byłam stypendystką berlińskiej uczelni Freie Universität w ramach kierunku Politikwissenschaft. Jestem także absolwentką XXIII Szkoły Liderów Politycznych.

Sport to moja pasja. Od lat jeżdżę w motocrossie. W sezonie 2013 zdobyłam tytuł II Wice-Mistrzyni Polski, a na rok 2014 zostałam powołana do Kadry Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Aktywnie działam na rzecz kobiet w sporcie motocyklowym jako członek Komisji ds. Kobiet w Polskim Związku Motorowym.

Obok sportu dużo czasu poświęcam działalności społecznej. Od lat angażuję się w promowanie aktywności obywatelskiej. Działam na rzecz seniorów oraz integracji międzypokoleniowej. Od 2012 roku współpracowałam z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, gdzie dla seniorów prowadziłam wykłady, zajęcia sportowe Nordic Walking oraz uczyłam języka niemieckiego. Jako mieszkanka Błonia byłam organizatorem Balów Charytatywnych, Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz festiwalów tanecznych dla osób niepełnosprawnych.

Z polityką jestem związana od kilku lat. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej od 2008 roku. Przez dwie kadencje byłam Przewodniczącą Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie i na Mazowszu. W sztabie wyborczym kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zajmowałam się kampanią międzynarodową. Koordynowałam akcje: "Stop Janosikowe" i "Głosuj bez Meldunku" z ramienia S "MD". W 2012 roku zajmowałam się deregulacją w ramach stażu w Ministerstwie Sprawiedliwości w departamencie Strategii i Deregulacji, a w 2014 r. zajmowałam się polityką wschodnią w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Nowym Jorku. W tym samym roku kandydowałam z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego zdobywając ponad 6-tysięczne poparcie. W latach 2014-2015 byłam radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Dzięki Państwa zaufaniu okazanym w wyborach parlamentarnych w 2015 roku został mi powierzony mandat posła na Sejm RP VIII kadencji z okręgu podwarszawskiego.

W Sejmie pracuję w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W ramach współpracy międzynarodowej Sejmu należę do parlamentarnych grup: polsko-francuskiej, polsko-węgierskiej oraz polsko-niemieckiej. Chciałabym, żeby wykonywana przez mnie praca przyniosła efekty w postaci rozwoju cywilizacyjnego Polski – stawiam na edukację, poprawę sytuacji młodych ludzi, aktywizację zawodową, promowanie sportu oraz integrację międzypokoleniową.

Popieram „Protest Studentów” jako studentka, doktorantka i polityk

25.01.2017 Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek
25.01.2017 Ogólnopolski Protest Studentów i Studentek Protest Studentów i Studentek
W środę 25 stycznia odbędą się niezależne protesty studentów w całym kraju (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Łodzi, Lublinie i innych miastach). W związku z obecną sytuacją w Polsce nie możemy dłużej pozostawać biernymi obserwatorami. Wyjdźmy na ulicę i pokażmy, że zależy nam na życiu w demokratycznym i solidarnym państwie prawa.

Wiem, że organizatorzy nie chcą polityków i chcą, aby protest był niezależny i bezpartyjny. To dobrze, bo ruch studencki powinien być wolny i nie powinien być kojarzony z żadną siłą polityczną. Jako studentka prawa i doktorantka politologii w pełni popieram protest i na pewno na nim będę. Zachęcam także do tego każdego.

Przez lata studiów prawniczych wpajano nam, jak ważne dla fundamentów państwa jest prawo oraz jak mądrze się nim posługiwać w życiu. Uczono nas, jak poprzez stanowienie prawa politycy wyznaczają kierunki działania państwa w poszczególnych dziedzinach życia społecznego czy gospodarczego - na podstawie i w granicach prawa.

Jednak to z czym mamy do czynienia od roku w Polsce to absolutne pogwałcenie wszystkich zasad demokratycznego państwa prawa. Wszystkie ideały podnoszone przez naszych profesorów legły teraz w gruzach. Rządząca większość parlamentarna nie respektuje monteskiuszowskiego trójpodziału władzy. Zdanie ekspertów oraz głos środowisk prawniczych i sędziowskich jest lekceważony, a niezależność jednej z najważniejszych instytucji państwa - Trybunału Konstytucyjnego została zniszczona. Profesorowie dziwią się swoim dawnym studentom, jak choćby prezydentowi Andrzejowi Dudzie, w jaki sposób łamią prawo i jak na opak rozumują dziś to czego uczyli się w katedrach prawa.

Dlatego tak ważne jest zaangażowanie w sytuację polityczną w Polsce środowisk studenckich. Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) powstało w wyniku wydarzeń i strajków robotniczych z sierpnia 1980, będących sprzeciwem społeczeństwa wobec ówczesnego reżimu politycznego w Polsce. Im się udało. Teraz nam również musi się udać.


Protest środowisk studenckich może mieć przełomowe znaczenie. Nie bądźcie obojętni, dołączcie do protestu w swoim mieście! (informacje dostępne tu: facebook.com/ProtestStudentów)

Postulaty „Ogólnopolskiego Protestu Studentów i Studentek”:

1. Chcemy żyć w państwie, w którym przestrzegane są przepisy Konstytucji i innych aktów prawnych.
2. Chcemy żyć w państwie, w którym instytuty badawcze i instytucje kultury są niezależne, a programy nauczania szkół i uczelni oparte są na wiedzy naukowej.
3. Chcemy żyć w państwie, w którym zagwarantowana jest wolność zgromadzeń i żadne z nich nie jest uprzywilejowane.
4. Chcemy żyć w państwie, w którym panuje tolerancja i wszystkie osoby są równe wobec prawa bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry, orientację seksualną, stopień niepełnosprawności oraz wyznanie.
5. Chcemy żyć w państwie, w którym ofiary przemocy są realnie chronione, mamy zagwarantowany dostęp do wszystkich praw reprodukcyjnych oraz utrzymane zostają standardy opieki okołoporodowej.
6. Chcemy żyć w państwie, w którym rząd nie izoluje Polski od Unii Europejskiej i nie ośmiesza jej na arenie międzynarodowej.
7. Chcemy żyć w państwie, w którym stanowiska obsadzane są na podstawie umiejętności i kompetencji, a nie przynależności partyjnej.
8. Chcemy żyć w państwie, w którym sami i same możemy decydować o sobie, własnym ciele, płodności, poglądach czy wyznaniu.
9. Chcemy żyć w państwie, które jest świeckie.
10. Chcemy żyć w państwie, w którym media są niezależne od władzy.
11. Chcemy żyć w państwie, w którym ministerstwo środowiska dąży do ochrony, a nie niszczenia polskiej przyrody.
Trwa ładowanie komentarzy...